Звернення 2.09.2018

Вітання митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія:  ШАНОВНІ РЕКТОРИ ВУЗІВ, ДИРЕКТОРА СЕРЕДНІХ ТА СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ, ВИКЛАДАЧІ, УЧНІ, СТУДЕНТИ, ДОРОГІ БРАТТЯ Й СЕСТРИ!

 

Щиросердечно вітаю Вас з початком нового навчального року! Велика Божа милість отримувати знання, вчитися, бо без цього неможливе жодне служіння на благо нашого народу та Української Держави! Але, щоб стати професіоналом треба багато трудитись і працювати над собою: щоб змогти просвітити когось, потрібно самому бути світлим; щоб виховувати інших - бути вихованим; окрім того потрібно бути  великодушним, благородним, жити чесним життям, тощо.

Головне пам'ятайте, що знання цінні лише тоді, коли вони єднають розум та чисте серце, у якому повинне бути місце Богові, вірі і добрим справам. 

Самі по собі: без моралі, без людяності, знання стають  непотрібними і навіть небезпечними. Як говорив великий англійський вчений Френсіс Бекон (1561-1626): «Малі знання уводять від Бога, а великі, повертають до Нього».

Не слід думати, що вчитися сумно і нецікаво: освіта ні в якому разі не позбавляє людину земних радостей, навпаки, вона робить життя повнокровним та сповненим змісту.

Навчаючись, любіть наш український народ і Державу, бо це так само природно, як і любити свою матір; вивчайте нашу історію, пам'ятаючи й про свою живу співпричетність із нею. Виховуйте себе естетично, любіть красу - світ так щедро наділений красою! Вона  багатолика: це і добрий погляд, і душевна чуйність, і смак в одязі, в житті, в усьому... Любіть літературу, кіно, мистецтво, усе це робить наш світ духовно багатим.

Не марнуйте швидкоплинний час - оволодівайте знаннями і пам'ятайте - плід пізнання неможливо зірвати готовий, його потрібно дбайливо зрощувати, прикладаючи багато зусиль, підходячи творчо до процесу викладання і пізнання, лише за цієї умови він буде смачним і корисним...

Живіть кожною хвилиною, бережіть час і цінуйте золоті учнівські та студентські роки, пам'ятаючи, що багато хто, не має, як ви, щасливої можливості вчитися. Щиро бажаю Вам, щоб життя не проходило повз Вас непоміченим!

Не забувайте також про Церкву і молитву, а Господь нехай благословить Вас, укріпляє й допомагає у навчанні!