Різдвяне послання 2019 рік

c_200_150_16777215_00_images_temp_ma2019.jpgРіздвяне послання
Високопреосвященнішого Антонія
Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського
Керуючого Хмельницькою єпархією
Української Православної Церкви

Боголюбивим пастирям, чесному чернецтву
і всім вірним чадам Хмельницької єпархії
Української Православної Церкви

« …велика це таємниця благочестя:
Бог з’явився у плоті»
(1.Тим. 3,16).

Улюблені у Господі всечесні отці, боголюбиві іноки й інокині,браття і сестри – усі мої вірні духовні чада Хмельницької Єпархії Української Православної Церкви та за її межами!
В цю священну ніч, згадуючи і переживаючи найбільшу подію в історії людства - Різдво по плоті Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, сердечно вітаю усіх Вас з цим чудовим, світлим і радісним святом!
З моменту приходу в світ Христа Спасителя пройшло понад дві тисячі років, але для людей віруючих Різдвяна ніч завжди священна і незабутня. Вона наповнює серця людей світлою, неземною радістю і вдячністю Богові за їх порятунок.
Затамувавши подих, з особливим побожним трепетом, людство з року в рік схиляється перед подією Віфлеємської ночі. Адже саме вона допомагає нам осягнути і осмислити невимовну благость, невичерпне милосердя і невимовну любов Божу до роду людського.
Ми знову серед темної холодної ночі спрямовуємо свої думки і почуття до рятівної Таємниці Боговтілення, бо відбулася «велика благочестя тайна - Бог явився у плоті» (1 Тім.3,16), тобто, Бог сходить з небес на землю і стає людиною.
«Я звіщаю вам велику радість, яка буде всім людям - бо нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк. 10-11). Так Ангел Господній сповістив всій грішній землі прихід в світ Спасителя, в ту холодну, для зазвичай спекотної Палестини, ніч. І раптово, як тільки повідомив Ангел про Різдво Христове, розверзлось небо і всі сили небесні голосно вигукнули: «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк. 2, 13-14), підтвердивши цим дивовижним співом сповіщене ангелом.
Народжений в убогому вертепі Христос, стає центром уваги всього світу. Він змінив світ, оновив буття його, дав йому силу і можливість безмежного розвитку і вдосконалення.
Різдво Христове відкрило людям Бога. Люди дізналися про Нього через Христа і, тому, сьогодні, в день Різдва Христового, з величезною радістю підносимо Йому славу, хвалу і подяку.
Різдво Христове - це великий і радісний день в житті кожного з нас, тому що заради нас, людей, і заради нашого спасіння, прихиливши небеса, прийшов на землю Син Божий, Який став людиною, щоб людину піднести на небо і обожити його.
Незважаючи на пітьму навколишнього світу, осв’ячене Духом Святим людство, вже більше двох тисяч років, подібно східним мудрецям, впевнено крокує за Христом, Який приніс людям благословенний мир і Боже благовоління.
На жаль, потрібно відзначити, що мир і братня любов ніби відходять з нашого життя. У нашому суспільстві посилюються негаразди, протистояння, багатьох оволодіває почуття помсти, небажання уступити один одному.

УЛЮБЛЕНІ ОТЦІ, БРАТТЯ І СЕСТРИ!

Вступаючи в Новий рік благості Божої, святкуючи Різдво Христове і підводячи підсумки минулого 2018 року, подякуємо Господу за Його милість і ласку до нас в минулому році. Перш за все, ми дякуємо Господу за Його благословення на наші добрі справи, за Його постійну присутність в наших серцях і нашому житті, і попросимо благословення на рік прийдешній, щоб і він був благословенним і сприятливим для кожного з нас.
Минулий, 2018 рік, незважаючи на всі труднощі і випробування, був для нас успішним. Як і раніше, Церква Христова на Поділлі продовжувала нести свою спасительну місію, дбаючи про кожного, як любляча Мати. Тисячі вірних нашої єпархії, продовжували відвідувати храми, в яких регулярно звершувалися Богослужіння, брали участь в Церковних Таїнствах, відвідували святі місця, брали активну участь в житті Церкви.
Милістю Божою в нашій єпархії триває відродження церковного життя, відновлення і відкриття храмів і монастирів, ведеться науково-просвітницька, місіонерська та соціальна робота, надається допомога бідним, інвалідам і ветеранам, лікарням і будинкам престарілих. При Свято-Георгіївському храмі м. Хмельницького найближчим часом буде відкрита їдальня для бідних і бездомних.
У минулому році виповнилося 25–річчя мого перебування на кафедрі Хмельницьких архієреїв. Я сердечно дякую Вам, дорогі мої подоляни, отці і браття, за всебічну допомогу в несінні архіпастирського хреста і невтомні труди у винограднику Христовому. Ми з вами відсвяткували 1030 – річчя Хрещення Київської Русі. Прийняття православної віри стало для нашого народу початком нової ери його буття.
У минулому році ми молитовно вшанували пам'ять жертв Голодомору та політичних репресій, Героїв України, які загинули в зоні АТО і на Майданах, борючись за нашу свободу і незалежність, щодня молилися за нашу Українську Державу, за владу і військо її.
У минулому році милістю Божою я здійснював богослужіння в кафедральному соборі і храмах нашого міста, відвідував парафії та монастирі єпархії. Мною було освячено два нових храми, рукоположено в священний сан сім чоловік, на навчання в Духовні школи направлено чотирнадцять абітурієнтів.
Маючи успіхи, будемо пам'ятати і про ті проблеми, які потрібно буде вирішувати в наступаючому році. А для цього потрібно працювати, молитися, сподіватися і вірити, що з Божою допомогою, все ми зможемо подолати.
В ці радісні святкові дні, спрямуємо наші думки і почуття до нашого Спасителя, принесемо Йому в дар самих себе, віддамо своє серце, розум і волю прийдешньому до нас Богонемовляті Христу, станемо для Нього вертепом і з трепетним благоговінням вмістимо Невмістимого.
Від щирого серця вітаю Вас з Різдвом Христовим та Новим 2019 Роком! Бажаю Вам міцного здоров'я, радості і допомоги Божої у ваших добрих справах і починаннях. Нехай світло Різдвяної зірки осяє світлом правди, миру і любові кожен дім і сім'ю, а новонароджений Христос нехай прийде до того, хто самотній, хто хворий, хто перебуває в ув'язненні, до всіх, кому потрібна Його допомога і заступництво і щоб всі ми разом з небесними силами змогли заспівати:

«Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!»

+Антоній
Митрополит
Хмельницький і Старокостянтинівський

Різдво Христове
м. Хмельницький
2019 рік.