Духовенство Хмельницької єпархії поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві 9.03.2013

c_200_150_16777215_00_images_stories_2013_sheva.JPG9 березня 2013 року з благословення Високопреосвященнішого Антонія, Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського клірик Свято-Покровського кафедрального собору м/протоієрей Віталій Скиба з нагоди відзначення 199-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка взяв участь у покладанні квіти до пам’ятника Великого Кобзаря у місті Хмельницькому.
У церемонії покладання вінків та квітів також взяли участь заступник керівника апарату – начальник організаційного відділу облдержадміністрації Василь Климчук, заступник голови Хмельницької обласної ради Василь Осадчий, Хмельницький міський голова Сергій Мельник, депутати обласної та міської рад, представники місцевих організацій політичних партій та громадських організацій, керівники підприємств, установ і організацій міста та області, громадськість міста.
Під час урочистостей

Хмельницький академічний муніципальний камерний хор виконав музичні твори на вірші Т.Г.Шевченка та присвячені йому пісні.
Тарас Григорович Шевченко - великий український народний поет та геніальний митець-новатор.
Видатний поет був водночас і драматургом, і повістярем, і фольклористом, і одним з найвидатніших майстрів українського живопису та графіки. Одним з найбільших його творінь була збірка віршів під назвою «Кобзар».
Рік видання «Кобзаря» - 1840 - це дата народження нової української літератури. Іван Франко писав: «Ця маленька книжечка відразу відкрила немов новий світ поезії, вибухла немов джерело чистої, холодної води, заясніла невідомою досі в українському письменстві ясністю, простотою і поетичною грацією вислову».