Вітальна адреса Митрополита Антонія з днем медичного працівника 15.06.2014

c_200_150_16777215_00_images_stories_food_venzel_ma.jpgШановні медики Хмельниччини!

Сердечно вітаю Вас з професійним святом – Днем медичного працівника!
За Словом Божим Сам Господь дає людині життя та хвороби, водночас і прояви Своєї милості в зціленні від недугів: «…немає Бога, окрім Мене. Я можу убити і вчиню живим; Я покараю і зцілю…» (Втор., 32, 39) – говорить Господь Вседержитель.
Але Бог діє у світі через людей, посилаючи скорботи і зціляючи немічне тіло і це спонукує нас не тільки молитися, але й покладатися на мудрого лікаря, коли відвідує недуг.
Коли ми хворіємо,

то апостол Яків радить наступне: «Нездужає хтось між вами? Хай прикличе пресвітерів церковних і хай вони помоляться над ним, помазавши його єлеєм в ім'я Господнє, і молитва віри спасе недужого, та Господь його підійме; і якщо він гріхи вчинив, то й вони простяться йому…» (Якова, 5, 14, 15). І все ж, за думкою отців Церкви, хвороба не завжди є карою за гріхи – вона часто посилається як попередження, часто для смирення і виявлення Божої милості, а нерідко – щоб утримати людину від невірних вчинків: «…Шляхи Господні незвідані…» (Рим., 11,33) – говорить нам Святе Письмо, водночас повчаючи «…шанувати лікаря… бо Господь створив його: створивши із землі й ліки і мудрий муж не гнушатиметься ними…» (Сирах, 38, 1, 4).
Отже у скрутну хвилину хвороби потрібно з молитвою просити Бога милості та зцілення від недуга, водночас віддаючись до рук мудрих лікарів, які в усі часи своєю невтомною працею демонстрували нам високі приклади професіоналізму і самопожертви, витримки і досвіду, доброти і знань, чим піднімали людей з одра хвороби і повертали їх до повноцінного життя.
Найвищий приклад безкорисливого зцілення від хвороб душевних і тілесних ми маємо в Особі Самого Господа Ісуса Христа, Який повертав зір сліпим, очищав прокажених, зціляв розслаблених та навіть воскрешав мертвих, а також у житії угодників Божих, що прославилися даром зцілень – це і Великомученик та Цілитель Пантелеймон, і Святитель Лука (Войно-Ясинецький) – славетний хірург і Православний святий, і Безсрібники Косма і Даміан, і Преподобний Агапіт Печерський, і багато-багато інших – тих, хто у різні історичні епохи, самі нерідко терплячи нужду і скорботи, забували про власний спокій, поспішаючи на допомогу людям, які захворіли і мають потребу у негайній допомозі.
Ось найкраща мотивація для роботи кожного віруючого лікаря, адже Ваша праця є прямим наслідуванням святої справи! Тож, бажаю Вам, шановні працівники медичної галузі Хмельниччини, міцного здоров’я, благополуччя, родинного затишку, професійних успіхів і людської шани!
З вірою, впевненістю та відданістю клятві Гіппократа прямуйте в майбутнє, направляючи всі зусилля на допомогу хворим в ім’я збереження життя і зміцнення здоров’я населення України!
Нехай Ваша доброта, турбота і милосердя, щедрість душ, щоденна сумлінна, наполеглива і нелегка праця повернуться до Вас сторицею! Я переконаний у тому, що мільйони пацієнтів з глибокою вдячністю згадують Ваші корисні поради та лагідні слова, які здатні не лише полегшити страждання, але й воскресити віру, надію та любов у людських серцях!
Міцного Вам здоров’я та Божої допомоги у благородній та почесній професії, яку Ви обрали серед багатьох інших для служіння українському народові! Нехай Всемилостивий Господь благословляє усі Ваші добрі справи та починання!

З повагою
Керуючий Хмельницької єпархії
Української Православної Церкви

+ АНТОНІЙ
МИТРОПОЛИТ ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ

15 червня 2014 рік.
м. Хмельницький