Престольне свято Свято-Покровського Хмельницького кафедрального собору 14.10.2014

c_200_150_16777215_00_images_stories_2014_pokrova_14.JPGДуховним центром і душею православного Поділля є чудово-величний Свято-Покровський кафедральний собор міста Хмельницького, що був збудований стараннями та трудами нашого Архіпастиря – Високопреосвященнішого Антонія, Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського.
Саме тому серед усіх великих осінніх свят, особливе місце у серцях віруючих людей, займає наше загальне подільське престольне свято – Покрова Божої Матері.
В цей день

православні віруючі зібралися в кафедральному соборі, щоб вознести свої молитви Цариці неба і землі подібно прп. Андрію, Христа ради Юродивому і Епифанію, які під час молитви в храмі побачили Пресвяту Богородицю, що молилась у престолу і покривала народ своїм чесним омофором.
Святкування престольного свята, як зазвичай розпочалося з святкового Всенічного Богослуження, а в самий день свята 14 жовтня була звершена урочиста Божественна Літургія, яку очолив Високопреосвященніший Митрополит Антоній.
Його Високопреосвященству спіслужили Високопреосвященніший Архієпископ Білогородський Миколай та священнослужителі Хмельницької єпархії.
У цей день в соборі панувала особлива атмосфера, яка нагадувала собою Пасхальну радість. За богослужінням співали два хори, священики з благоговінням приймали з рук Владики чергові священицькі нагороди, які були удостоєні в цей день, а більше чотирьох сотень прочан прийняли святе Причастя.
Присутніх різного роду посадовців – обласної, районної та міської ради, представників силових структур і правоохоронних органів, керівників різних підприємств міста вказувала на релігійну обізнаність влади на Поділлі.
По завершенні урочистої Літургії відбулася поєднана з святковим молебнем хресна хода вулицями міста, в якому взяли участь приблизно 1,5 тис. прочан, які єдиними вустами і серцем прославляли і молилися Цариці Неба і Землі про Її духовне заступництво і клопотання, щоб Вона і надалі покривала всіх жителів кафедрального міста і області своїм чесним омофором від всякого зла і допомагала нести їм нелегкий життєвий хрест.
Хресна Хода показала усім, що жива віра Православна на Подолії, що православний віруючий народ почитає свято Покриви Божої Матері, як свого часу його почитали наші гетьмани, козаки і наші предки.
На завершення святкування Митрополит Антоній звернувся до усіх, хто прибув у цей день на свято з Архіпастирським словом, в якому Владика привітав усіх зі святом та закликав усіх просити Пресвяту Богородицю, щоб Вона й надалі покривала нас своїм чесним Омофором та возносити Їй подяку за духовне заступництво, ходатайство, та молитви Її перед Богом за весь рід людський. «Тож будемо возносити наші молитви, просячи у Цариці Небесної захисту та допомоги згадуючи піснеспів: «Помяни нас в Твоих молитвах, Госпоже Дево Богородице, да не погибнем за умножение грехов наших, покрый нас от всякаго зла и лютых напастей; на Тя бо уповаем и, Твоего Покрова праздник чествующе, Тя величаем» - зазначив Архіпастир.
По завершенні богослужіння, на території собору всі присутні на святі взяли участь у святковій трапезі.