Освячено новий храм в Віньковецькому районі 16.10.2014

c_200_150_16777215_00_images_zorjane_14.JPG16 жовтня 2014 року Високопреосвященніший Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній освятив новий храм на честь Успіня Пресвятої Богородиці, в селі Зоряне Віньковецького району Хмельницької єпархії.
Після освячення престолу та храму, Архіпастир у співслужінні священнослужителів Віньковецького благочиння звершив в новоосвяченному храмі першу Божественну Літургію.
По завершенні

Божественної Літургії та Хресного Ходу, Митрополит Антоній звернувся до громади з словами проповіді, в якій привітав усіх з освячення храму, та розповів про велике значення храму Божого для кожного християнина: «Нехай кожний, хто переступатиме поріг цього Божого храму, знайде тут мир душі своїй і вічне спасіння. Нехай Господь чує хто тут буде молитися і прийме ті молитви про країну нашу, про Церкву святу та про кожного із нас». – Зазначив Митрополит Антоній.
Звершуючи освячення Успенської церкви, Високопреосвященніший Митрополит Антоній освятив 14 антимінсів для інших храмів Хмельницької єпархії УПЦ.
Слово «антимінс» грецьке і у перекладі означає «те, що замість столу». Це чотирикутний плат із вшитими часточками мощей, на якому зображено покладання Христа у Гроб. Під час богослужіння цей плат лежить на престолі – без нього не звершується жодна літургія. Освятити антимінс може лише архієрей, на платі владика пише, коли та ким його освячено.