Різдвяне послання Високопреосвященнішого Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія

c_200_150_16777215_00_images_stories_2015_rp_oblogka_15.jpgРІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ
МИТРОПОЛИТА
ХМЕЛЬНИЦЬКОГО І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО
АНТОНІЯ

Боголюбивим пастирям,
чесному чернецтву
і всім вірним чадам
Хмельницької Єпархії
Української Православної Церкви

«… велика це таємниця благочестя:
Бог з’явився у плоті»
(1 Тим. 3,16).

Улюблені у Господі всечесні отці, боголюбиві іноки й інокині, браття і сестри - усі мої вірні духовні чада Хмельницької єпархії УПЦ та за її межами!
Від усієї душі, і, наповненого почуттям невимовної радості, серця, вітаю усіх Вас зі святом Різдва Христового - святом миру, любові та благодаті!
Різдво Христове - незбагненно велике, світле і радісне свято, коли всі ми, сповнюючись Духом, спрямовуємо свої думки і почуття до спасительної Тайни Боговтілення, бо звершилась «велика благочестя тайна - Бог явився у плоті» (1 Тим. 3,16), тобто, Бог зійшов з неба на землю і став людиною.
З народженням Спасителя, за словом святителя Григорія Ніського, нічна темрява починає віддалятися, а світло збільшується, все більше й більше скорочуючи межі ночі. І згубна ніч гріха нині починає зменшуватися і розсіюватися.
У цей благословенний день Ангел Господній сповіщає всій грішній землі радісну звістку про те, що Господь і Спаситель наш Ісус Христос проявляє силу Божої любові до кожної людини, примиряє її з Богом, відкриває зачинені двері спасіння.
«Я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям - бо нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк.2, 10-11). І миттєво, як тільки сповістив Ангел про Різдво Христове, відкрилось небо перед очима пастухів і всі сили небесні голосно вигукнули: «Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!» (Лк.2,13-14), підтвердивши цим дивовижним співом тільки що сповіщене Ангелом.
Таїнство це, що перевершує усякий розум, здійснилось далеко від світу цього. Христос в «безвісті народився у вертепі», не в силі й могутності і не з владою, але в дитячій безпорадності і слабкості, в крайньому приниженні і смиренні.
Уявімо собі священний морок благословенної Віфлеємської ночі, осяяної дивною Зіркою, що вела волхвів, і сяйвом Ангелів. Припадімо ж до Ясел, які вмістили Невмістимого всім всесвітом Бога, разом з пастухами і волхвами, втішимось лагідним поглядом Лежачого в них Немовляти Ісуса! Дамо Йому місце в наших серцях і принесімо Йому нашу віру, любов і добрі справи, як волхви, що принесли Йому золото, ладан і смирну!
І усім нам, хто побачив святе Віфлеємське світло в свято Різдва Христового, належить долучати до цього безсмертного джерела ближніх, дарувати радісне слово спасіння «всім людям» (Лк.2,10), «втішати малодушних, підтримувати слабких» (1Фес.5,14).
Різдво Христове - історична подія і таємниця любові! Щоб осягнути і прийняти цю таємницю, потрібна віра і смирення. Тільки у зустрічі з Христом, Втіленим Словом, людина знаходить сенс життя, справжні цінності, «невичерпний скарб той на небесах» (Лк.12,33).

Улюблені отці, браття та сестри!

c_200_150_16777215_00_images_stories_2015_rp_15.jpgВступаючи в Новий 2015 рік і озираючись на рік минулий, подякуймо Всещедрому Богу за Його благовоління і милість до нас, за щастя спілкування, за радість трудів, за випробування і скорботи, послані нам для нашого духовного зростання.
Незважаючи на різні негаразди й труднощі, минулий рік для нашої єпархії, був плідним. Як і раніше, наша Церква продовжувала виконувати свою місію на Поділлі, ведучи людей по шляху спасіння. Віруючі нашого краю продовжували відвідувати храми, брати участь у Церковних Таїнствах, відвідувати святі місця, брати активну участь у житті Церкви.
Милістю Божою в нашій єпархії триває відродження церковного життя, - так, в минулому році було освячено і відкрито 7 храмів і 2 каплиці, ведеться будівництво і реставрація храмів, відкриваються недільні школи і бібліотеки духовної літератури, відроджується чернече життя.
В минулому році велася також місіонерська, духовно-просвітницька, катехізаторська, благодійна та інші сфери церковного і соціального служіння, а також робота з військовослужбовцями та ув'язненими. Єпархія брала участь у різних науково-практичних семінарах, конференціях та круглих столах, присвячених проблемам сучасності та формуванню вірного світогляду у молоді. Надавалася допомога бідним, інвалідам та ветеранам, дітям-сиротам, лікарням і притулкам, воїнам в зоні АТО і переселенцям з Луганської та Донецької областей.
У минулому році милістю Божою я здійснював богослужіння в соборі і храмах кафедрального граду, освячував нові храми і каплиці, відвідував парафії та монастирі єпархії. Крім того, я брав участь у роботі Архієрейського собору і в виборах нового Предстоятеля УПЦ, брав участь в урочистостях і богослужіннях в Житомирській, Київській, Одеській, Уманській, Тульчинській та Шепетівській єпархіях, Києво-Печерській та Почаївській Лаврах, а також брав участь у різних Обласних світських заходах.
У ці дні до різдвяної радості приєднуються і скорботні події минулого року. Пішов з життя Предстоятєль УПЦ, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Володимир, загинуло багато воїнів і мирних жителів, в наслідок протистоянь і військових дій на Сході нашої країни.
Народжений у Віфлеємі, Христос приніс на землю мир, який є найбільшим благом для людства. Будемо прагнути до утвердження цього миру в наших серцях, миру з оточуючими нас, до виконання Божественних заповідей Його і милість Божа не залишить нас.
На жаль, немає поки миру в нашій Державі, а тому, ми повинні молитися Всемогутньому Богу, щоб Він прихилив Свій гнів на милість і дарував нашому народу цей довгоочікуваний мир.
Ще раз вітаю Вас, улюблені отці, браття і сестри, зі святом Різдва Христового і Новим Роком! Бажаю Вам міцного здоров'я та всього найкращого!
Бажаю Вам також зберегти світло і тепло Віфлеєму в наступаючому Новому році, щоб благодатні дари Божої любові - мир, милість і радість - надихали нас на чесне служіння, добрі справи, корисні для душі подвиги і на увагу один до одного і щоб ми разом з усіма небесними силами сподобилися заспівати:

«Слава в вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління»!

 

+ АНТОНІЙ
МИТРОПОЛИТ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ

Різдво Христове
2014-2015 рік
м. Хмельницький