Митрополит Антоній взяв участь у роботі VIII Всеукраїнській науково-практичній конференції 30.04.2015

c_200_150_16777215_00_images_stories_2015_konf_3004.JPG30 квітня 2015 року в Хмельницькій Міжрегіональній академії управління персоналом імені Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України пройшла робота VIII-ї Всеукраїнської науково-практичної конференції.
Темою VIII роботи конференції була

«ІСТОРІЯ, КУЛЬТУРА ТА ОСВІТА: ХРИСТИЯНСЬКИЙ ВИМІР», присвячена вшануванні пам’яті Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, 1000-річчю упокоєння Князя Київського Володимира Великого та 220-річчю створення Подільської єпархії.
Організаторами конференції виступили Хмельницька єпархія Української Православної Церкви, Хмельницький інститут МАУП та Державний архів Хмельницької області.
Конференція зібрала близько 100 учасників із різних регіонів України. У спільній роботі брали участь вчені-джерелознавці, краєзнавці, фахівці з історії України та історії Церкви, педагоги, представники Синодального відділу у справах молоді, духовенство, викладачі й студенти вузів України.
У роботі конференції взяв участь і Високопреосвященніший Митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, звернувшись до усіх присутніх із зверненням та побажав усім учасникам конференції плідної роботи, успіхів, натхнення і закликав на усіх Боже благословення.
Перед початком конференції Архіпастир відвідав Свято-Володимирську каплицю на території інституту, в якій звершив молебень перед початком доброї справи.
Під час перерви учасники конференції відвідали виставку «Духовні витоки Поділля» та «Світ православ’я», яку організували Державний архів Хмельницької області і Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Островського.
Робота конференції відбувалася за наступними напрямками, а саме:
- Святий Рівноапостольний Великий Князь Володимир – Хреститель Київської Русі;
- Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир – вчитель, пастир, патріот;
- Хмельницька єпархія – історія та сучасність;
- Першоджерела в дослідженні історії Поділля;
- Просвітителі та сповідники Подільської землі;
- Патріотизм і національна самобутність: духовні витоки;
- Педагогіка духовності.
На науковому зібранні було вшановано низку важливих подій у житті Православної Церкви: молитовно згадали річницю смерті нашого славетного земляка, видатного ієрарха, та богослова сучасності, патріота України, колишнього предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира; також відзначили 1000-річчя упокоєння Великого Рівноапостольного князя Володимира, Хрестителя Русі – заново переосмислюючи ту велику справу, яку зробив Святий Князь Володимир для усіх нас та нашої Держави; а також зазначили, що Подільська єпархія святкує в цьому 2015 році свій 220-річний Ювілей.
Учасники та гості вченого зібрання підтвердили, що праця цієї актуальної VIII наукової конференції стала черговим кроком на шляху до вивчення та популяризації християнської науки, історії та культури.