Відбулося засідання круглого столу 11.06.2015

c_200_150_16777215_00_images_temp_rod_zat.JPG11 червня 2015 року у Хмельницькому центрі реабілітації інвалідів з розумовою відсталістю «Родинний затишок» відбулося засідання круглого столу «Суспільство та люди з порушенням інтелекту: життя поруч» у якому, з благословення Митрополита АНТОНІЯ, взяв участь секретар Хмельницької єпархії священик Олександр Дацюк.
Лікарів-психіатрів, юристів, народних депутатів та депутатів органів місцевого самоврядування, представників вищих навчальних закладів, меценатів та духовенство зібрало на цей захід прагнення

допомогти інвалідам з порушенням психіки, яких (лише у віці від 18 до 60 років) м. Хмельницький нараховує 456 осіб.
Керівник Центру А.Корчинська презентувала досягнення діяльності закладу за останні 8 років, творчі здобутки вихованців та нові методи роботи з інвалідами вказаної категорії в основу яких покладені свобода (кожен абсолютно добровільно займається різними видами творчості або спортивними вправами), дисципліна та любов, яку відчуває кожен, хто переступає поріг «Родинного затишку», незалежно від того ким він є – чи підопічним, чи гостем.
Окрім досягнень, директор Центру підняла ряд проблемних питань, які стосувалися різних галузь – від духовної опіки до матеріального забезпечення та необхідності розширення Центру.
У своєму слові свящ. Олександр підкреслив необхідність регулярної пастирської опіки вихованців закладу, а також роботи на парафіях де є серед прихожан люди з глибокими порушеннями психіки і розповів про заходи, які регулярно відбуваються у сфері соціально-благодійного служіння Хмельницької єпархії та співпраці з «Родинним затишком».
Окрім того було зазначено, що мистецтво та творчість, які покладені в основу занять з підопічними Центру є співзвучними зі словом «Творець», що не може не облагороджувати людину та не допомагати інвалідам з вадами психіки адаптуватися у суспільстві, а також у міру обмежених можливостей кожного, набувати необхідних навичок для повноцінного (наскільки про це можна говорити стосовно інвалідів з вадами психіки) життя.
Окрім того, було зазначено, що кожен гість закладу не виходить з нього без потужного виховного впливу, без внутрішньої переоцінки та нового погляду на самого себе, що повинно спонукувати кожного частіше озиратися навколо і бачити проблеми людей, які живуть поруч і Хрест яких є незрівнянно важчим за наш особистий, але попри все ці люди знаходять у собі сили безропітно його нести.
На завершення заходу А.Корчинська подякувала усім присутнім та Митрополиту АНТОНІЮ особисто за його турботу, постійну благодійну і духовну допомогу закладу.