Освячення каплиці у Віньківцях 28.06.2015

c_200_150_16777215_00_images_chas_vink_bol.jpg28 червня 2015, в смт. Віньківці, з Благословення Високопреосвященнішого Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія, благочинний Віньковецького округу протоієрей Михаїл, в співслужінні з настоятелем Свято-Дмитрівського храму протоієреєм Володимиром, здійснив чин освячення каплиці на честь Святителя Луки Кримського у Віньковецькій центральній районній лікарніі.
Звертаючись до присутніх медиків та пацієнтів лікарні,

о. Михаїл зауважив, що, внаслідок атеїстичних часів і пропаганди, які пережив наш народ, мало хто може пригадати про присутність священика у медичному закладі. Невблаганно спливав час і приносив свої вимоги. Ми пережили період, коли безбожна влада забрала у людей Бога, але і зараз ніхто не намагається стати на заваді тому, аби не повернулись колишні часи.
Святитель Лука Войно-Ясенецький був тим великим прикладом віри та благочестя, який зі скальпелем в руках вів людей до Бога. "Життя мозку й серця й необхідне для них сукупне, дивно скоординоване життя всіх органів тіла потрібні тільки для формування духу й припиняються, коли його формування закінчене або цілком визначився його напрямок". Ці слова архієпископа Луки говорять про найголовніше — що дає людині життя на землі.
Бог в особливий спосіб присутній там, куди Його запрошують. І будівництво цієї каплиці є свідченням того, що Бог йде за нами всюди, куди ми йдемо, адже в Євангелії Господь каже: "Де двоє-троє збирається во ім'я Моє – там Я серед Вас!"
Він в особливий спосіб має доступ до цього місця. Найважливіше – ніколи більше від Нього не відступати: через наше нерозуміння змісту життя, через наші немочі, а найбільше – через наш гріх. Навпроти лікарні, через дорогу, є і діє Свято-Воскресінський храм , але багато хворих, маючи важкі недуги, не мають можливості туди піти. І тому, будівництво каплиці – це ще одне підтвердження милості Божої, і що вона є зв’язуючою ланкою між лікарнею та храмом, між хворим та Богом.
О. Володимир побажав, щоб це місце молитви допомогло кожному хто буде сюди приходити, щоб пережити свою недугу через зближенням з Богом, тому, що коли терпимо разом з Богом, зміст нашого життя стає для нас яснішим, ми тоді розуміємо, що недугу подолаємо. Ті, які приходять на лікування, багато переосмислюють, але нехай цей час стане для них і часом, де вони будуть більше молитися, аби кожен усвідомив, що недуга є місцем особливого наближення до Бога.
О. Михаїл подякував усім, хто прийняв участь в будівництві та облаштування каплиці, зокрема, головному лікарю Ковальському С.В. який особисто прийняв участь в завершенні будівництва, та побажав, щоб покровитель каплиці Святитель Лука, лікар-хірург, привів до Бога кожного.
Духовна опіка над каплицею буде здійснюватися священиками: настоятелем Свято-Воскресінського храму, благочинним о.Михаїлом та настоятелем Свято-Дмитрівського храму о. Володимиром.

За матеріалами
Віньковецького благочиння