З Днем працівника освіти 4.10.2015

c_200_150_16777215_00_images_stories_food_venzel_ma.jpgВ І Т А Н Н Я
Високопреосвященнішого АНТОНІЯ,
Митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського
з нагоди Дня працівника освіти

ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ ОСВІТИ!

 

Сердечно вітаю Вас з професійним святом!
Нашого Спасителя – Господа Ісуса Христа за днів Його земного життя називали «Учителем», а апостолів Христових – «учнями», це заставляє нас не лише замислитись над висотою покликання, але й збагнути усю повноту відповідальності за наше служіння.
До теми педагогіки зверталися отці Церкви протягом століть: це і твори ранніх авторів, наприклад Климента Олександрійського – його твір «Педагог» про найголовнішого Педагога усіх часів, а також роботи наших сучасників, провідне місце з яких належить нашому землякові – протоієрею Василю Зеньковьскому. Це надихає і нас та нагадує про християнську складову справжньої освіти і виховання.
Отже, робота Ваша потрібна, труд Ваш благородний, часто дуже важкий, а нерідко і невдячний, адже давати знання – це сіяти зерно, а чи проросте воно – питання часу… Але пам’ятайте, на Вас покладається велика відповідальність, адже навчаючи наукам, потрібно навчати також і законам добра, милосердя, людяності, бо неможливий прогрес у жодній галузі – ні у політиці, ні в економіці, ні в виробництві, ні, тим більш, у людських взаєминах, якщо немає гармонії у душі.
Тож, нехай Господь благословить кожного з Вас! Бажаю усім, хто трудиться на освітянській ниві, віднайти мир та спокій у власних душах!
Пам’ятайте: лише коли у кожній душі, у власній родині є мир та любов, лише тоді Ви зможете бути гарними наставниками для усіх тих, кого навчаєте і виховуєте!
Усі ми об’єднанні в єдину сім’ю, ім’я якої - Україна. Одна у нас Батьківщина і ми маємо знаходити духовні і фізичні сили щоб піднімати, розвивати та відроджувати.
Любіть нашу Українську землю, яка викормила та зростила Вас, будьте Її гідними доньками і синами!
Нехай кожний день Вашого життя буде особливим та неповторним, а кожна прожита мить, уходячи у вічність, нехай буде осяяною світлом щастя і радості!
Молюсь, щоб Всемилостивий Господь допомагав Вам нести нелегкий хрест освітянської праці на радість і користь людям!

З повагою

+ АНТОНІЙ,
МИТРОПОЛИТ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ

4 жовтня 2015 рік.
м. Хмельницкий.