«Кресту твоему поклоняемся, Владыко, и святое воскресение Твое славим!»

c_200_150_16777215_00_images_stories_2016_xx_starkon_290416.jpgХресний хід - це згадка про ту саму хресну дорогу,яку пройшов в свій час Христос в Єрусалимі.
З давніх часів особливою формою покаяння були хресні ходи. Цей духовний скарб переносить нас думкою у ту сиву давнину, коли Пилат засудив Ісуса Христа на смерть. Роздумуючи про Христові страсті, Його терпіння і муки, ми йдемо за Ісусом, крок за кроком аж на гору Голгофу, де було виконано вирок смерті - розп'яття.
Хресна дорога - це

свідоцтво вічної незгасаючої любові Ісуса Христа до нас, яка освячена невинною Кров'ю, нечуваними стражданнями та незліченними Ранами Святого Тіла нашого Спасителя. Тож розпалімо свої серця вдячністю і гарячою любов'ю до Ісуса Божого Сина, який постраждав на хресті за відкуплення людського роду від гріха і вічної загибелі.
За багатовіковою традицією,яка склалася у нашому місті, Староконстянтинові, 26 квітня (у вівторок), відбувся хресний хід, який став праобразом «хресної дороги Спасителя на Голгофу».
Ціллю хресного ходу по місту є нагадуванням про муки і страждання Ісуса,які він переніс за для нашого спасіння. Христос переміг смерть і тим самим нам дарував надію на вічне життя.
І хоча, з самого ранку йшов сильний дощ, але людей це не зупинило, і під час усього шляху вірян ставала все більше і більше. Та на протязі усього Хресного ходу ні краплинки не впало з небес.
Пройшов хресний хід вулицями міста, від Андріївської церкви (полкової) до Хресто-Воздвиженського монастиря. Всю дорогу , віряни з навколишніх сіл району та самого міста разом зі священиками молилися та читали Євангеліє. 7 зупинок і 7 Євангелій, які наставили усіх на Великопосні роздуми про Жертву і муки Христа Спасителя людства на Хресній Дорозі.
Одна із зупинок була біля каплиці на Честь Георгія Побідоносця, де усе духовенство району відслужило панахиду за загиблими на Чорнобельскій АС.
Після хресної ходи усі миряни приклонилися до Хреста, після чого була відслужена Літургія.
Тож пам’ятаймо, що ми завжди повинні оспівувати і цілувати дорогоцінні рани Ісуса Христа і своїми устами та щирим серцем приносити Йому, починаючи і закінчуючи свій робочий день, ревну і гарячу молитву. Співаймо Йому славу і поклоніння!

Дронюк Марія